Další naučné stezky v Rychlebských horách

Naučná stezka "Krajem Rychlebských hor" je pouze jednou z mnoha zajímavých turistických okruhů a naučných stezek, které můžeme v Rychlebských horách navštívit.

Další naučné stezky v okolí a možnost napojení ze stezky Krajem Rychlebských hor:

Napojení na tuto stezku je možné z obce Vápenné: za vlakovým nádražím půjdete kolem bývalé vápenky až na konec všech zástaveb obce, odtud půjdete 1 km (cca 13 minut chůze) po stezce vedoucí až k hlavní silnici osady Nýznerov. Zde se dáte vlevo a půjdete 1,5 km (cca 20 minut chůze) směrem na osadu Kamenné až ke komplexu roubenek, kde stezka Údolím stříbrného potoka začíná. V jedné z roubenek si můžete mimo jiné prohlédnout nádherné muzeum. Celková délka napojení (od konce zástavby obce) 2,5 km (cca 33 minut chůze).

Tato stezka se v několika bodech prolíná s naučnou stezkou Krajem Rychlebských hor. Proto napojení nebude pro turistu žádným problém. Napojit se může v obci Vápenné, kde Latzelova stezka začíná nebo v zastavení č. 4 a 8.

Na stezku je možné se napojit ze zastavení č. 9 – Jeskyně Na Pomezí: po hlavní silnici půjdete asi 650 m (cca 9 minut chůze) směrem k vlakové zastávce "Lipová-lázně jeskyně", odtud odbočíte z hlavní silnice vpravo na žlutou turistickou značku, kde asi po 160 m přijdete k zastavení č. 4 Naučné stezky Johanna Schrotha. Celková délka napojení 810 m (cca 11 minut chůze).

Všechny stezky obsahují velmi zajímavé naučné tabule a rozhodně stojí za to, je navštívit.

 

Ztraceny_potok